Hogyan hajtogass KonMari módszerrel?

KonMari az egyik leghíresebb rendrakó az egész világon. Marie Kondo-val egy előző cikkben már megismerkedhettünk. Hajtogatási módszerével rengeteg helyet spórolhatsz meg. Amellett, hogy ezzel a trükkel esztétikusan néz ki a szekrényed, a benne levő ruhák is jóval könnyebben hozzáférhetőek lesznek. Vajon hogyan hajtogass KonMari módszerrel?

A KonMari módszer nem csupán a rendrakásról szól, hanem a tudatos életről is. Marie Kondo filozófiájának középpontjában az áll, hogy minden tárgy, amit birtoklunk, legyen hasznos vagy örömet okozó legyen meg a megfelelő helye, ne csak az életünkben, hanem a szekrényünkben is. Ezzel a megközelítéssel könnyebben dönthetsz az életedben, és a rendrakás is sokkal hatékonyabbá válik. Gondold át, mit jelent számodra a rend és a tisztaság, és hogyan segíthet ez a módszer abban, hogy a mindennapjaid kiegyensúlyozottabbá váljanak.

Ahhoz, hogy a hajtogatás sikeres legyen, fontos, hogy előkészítsd a terepet. Készítsd elő a ruhákat egy jól megvilágított helyen, és győződj meg róla, hogy van elegendő helyed a munkádhoz. A hajtogatás során figyelj arra, hogy a ruhák ne legyenek gyűröttek, és ha szükséges, használj gőzölőt a ráncok eltüntetésére. A KonMari módszer célja, hogy a ruháid ne csak jól nézzenek ki, hanem kényelmesen is tárolhasd őket.

Hogyan hajtogasd a főbb ruhadarabokat?

Az alapdarabok hajtogatásának elsajátítása után érdemes megismerkedni a különféle hajtogatási technikákkal is. Például a trikók és pólók esetében a hajtogatás során ügyelj arra, hogy a karok ne lógjanak le, mert ez rontja a tárolás esztétikáját. Próbálj meg a hajtogatás során a ruhák anyagának textúrájára is figyelni, mert egyes anyagok, mint például a pamut, jobban tűrik a hajtogatást, míg mások, mint a selyem, igényelnek egy kis extra óvatosságot.

Ebben a videóban az alapdarabok hajtogatását láthatod. Nagyon egyszerű módszert használ. A lényeg, hogy téglalap alakú legyen a hajtogatott ruhanemű, és a könnyebb tárolás érdekében az élére állítva megmaradjon. A videón láthatod, hogyan hajtogat:

  • Trikót
  • Pólót
  • Hosszú ujjú pólót
  • Vékony pulóvert
  • Nadrágot
  • Rövidnadrágot

Alsóneműk hajtogatása

Az alsóneműk hajtogatása nemcsak praktikus, hanem segít a szekrényed rendezettebbé tételében is. Marie Kondo javasolja, hogy a melltartókat és a bugyikat külön helyre tedd, és ha van rá lehetőséged, használj kisebb tárolódobozokat. Ez megkönnyíti a keresést, és a ruháid állapota is megmarad, mivel nem gyűrődnek össze a tárolás során.

Kifejezetten hatékony és rövid videó KonMarival. A videóban láthatod különböző melltartó és bugyi fajták hajtogatását. Több külön módszert is bemutat, azt választhatod, ami a legkényelmesebb számodra.

Férfi ruházat hajtogatása

Férfi ruházat esetében is lényeges, hogy a hajtogatási technikát megfelelően alkalmazd, hiszen a jól hajtogatott ingek és nadrágok sokkal esztétikusabban mutatnak a szekrényben. Az ingeket érdemes alulról felfelé hajtani, így megőrzik formájukat, míg a nadrágokat érdemes félbehajtani, hogy hosszabb ideig megőrizzék az alakjukat.

Ebben a videóban nyakkendő, alsónadrág, ing, nadrág és pulóver hajtogatását mutatja be Marie Kondo. A videót követve hajtogass KonMari módszerrel és több helyed marad a gardróbban.

Zokni és harisnya

A zoknik és harisnyák hajtogatása különösen fontos, ha szeretnéd megőrizni a formájukat és elkerülni a párosítási problémákat. Próbáld meg a zoknikat úgy hajtani, hogy egy párba kerüljenek, így könnyebben megtalálod majd őket a következő alkalommal. A harisnyáknál pedig érdemes figyelni arra, hogy ne húzd meg az anyagot, mert ez tönkreteheti a rugalmas szálakat.

Az alig egy perces videóban láthatod a különböző fajta zoknik és harisnyák hajtogatási módszerét. Kizárólag a lényeg van a videón, nincs felesleges beszéd.

Kapucnis pulóver

A kapucnis pulóverek hajtogatása külön kihívást jelenthet, hiszen sok helyet foglalnak el, ha nem hajtogatod őket megfelelően. A kapucnis pulóvereket érdemes legalább kétszer félbehajtani, hogy kisebb helyet foglaljanak el, és a kapucni ne lógjon le. Ily módon könnyedén elhelyezhetők a szekrényben anélkül, hogy zavaróak lennének.

A nagy kabátok után a kapucnis felsőrészek foglalják el a legtöbb helyet a szekrényben. Nem megfelelő hajtogatással a szükségesnél jóval nagyobb tárolóhelyre van szükség. De hogyan lehet jól hajtogatni?

Összességében

Ezek a ruhadarabok szinte minden háztartásban megtalálhatóak. Éppen ezért érdemes jól megtanulni a hajtogatásukat, ugyanis nem elég, hogy esztétikus látványt nyújtsanak, hanem praktikusnak is kell lennie a tárolásnak.

Összegzésképpen fontos hangsúlyozni, hogy a ruhadarabok szakszerű hajtogatása nemcsak esztétikai szempontból előnyös, hanem hozzájárul a mindennapi életed egyszerűsítéséhez is. Ha figyelembe veszed a hajtogatási technikákat, könnyebben rendszerezheted a ruháidat, és a szekrényed mindig rendezett marad. Ezen kívül sokkal könnyebb lesz a reggeli készülődés, mivel minden ruhadarab jól látható és könnyen hozzáférhető lesz.

Ha további tippekre van szükséged, érdemes néhány online forrást is átnézni, ahol részletes videók és leírások állnak rendelkezésedre. Ezen források segítségével még jobban elmélyedhetsz a hajtogatás művészetében, és megtapasztalhatod a KonMari módszer előnyeit a saját életedben.

Forrás:

Még több

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizennyolc + kettő =