Szódabikarbóna: hogyan és mire használd?

Ha szódabikarbónáról van szó, akkor vagy sokan nem is ismerik a használatát, vagy pedig csodaszerként emlegetik. De mire is jó voltaképpen? Miért szeretik, akik szeretik és mire használják? Vajon a szódabikarbóna tényleg annyira jó segítőtárs a takarításban?

A szódabikarbóna, azaz nátrium-hidrogénkarbonát egy fehér, por állagú lúgos szer. Alkalmas emberi fogyasztásra, így általában sütésre (sütőporban is ez az anyag van) használjuk. Hatékony szagmegkötő, gyorsan oldódó és kiváló súroló hatása miatt takarításra is remekül használható. Lássuk mire is érdemes használni!

Hogyan és mit takaríthatsz szódabikarbónával?

Ha már takarításról van szó, akkor egy rövidebb összefoglaló cikket olvashatsz itt arról, hogy mire érdemes használni a takarítás során:

Gyerekszoba - Tanácsok szakértőktől, hírek, kalkulátorok, adatbázisok a teherbe esés időszakától, a terhességen át egészen a gyermek 16 éves koráig. Gyerekszoba - Tanácsok szakértőktől, hírek, kalkulátorok, adatbázisok a teherbe esés időszakától, a terhességen át egészen a gyermek 16 éves koráig.

Ebben a cikkben azonban megtudhatod, hogy mi a különbség a mosószóda és a szódabikarbóna között, illetve hogyan és mire érdemes takarítószerként használni a szódabikarbónát. Ez egy nagyobb lélegzetvételű cikk, így érdemes több időt szentelni rá.

Ha esetleg szeretnéd helyiségekre lebontva olvasni a használatáról, azt itt megteheted:

Mire jó még a szódabikarbóna?

Nemcsak a takarítás során lehet kiváló segítőtárs, hanem a mindennapokban is. Lássuk miért:

Meglepő, de ismeretes gombaölő és mohairtó hatása is, lásd a NÉBIH útmutatóját.

Akárcsak az ecetnél, itt sem árt az óvatosság, ugyanis a szódabikarbónát is ésszel kell használni, főleg ha ez egészségünkről, vagy a testünkről van szó:

Összességében

Környezetbarát és mindemellett hatékony takarításban, súroló és szagtalanító hatása miatt rendkívül jó segítőtárs. Emellett kiemelt élettani hatásai vannak, de még akár süthetünk is a segítségével valamilyen finom süteményt! Ennek ellenére a mennyiséggel és adagolással, valamint használatával kapcsolatban nem árt óvatosnak lenni.

Forrás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

hat − 4 =