2024. április 28., vasárnap, Valéria
2024. április 28., vasárnap, Valéria

9 kiváló ötlet serpenyő tárolásra

A konyhában mindig szükségünk van néhány ötletre és praktikára, hogy hatékonyan és esztétikusan el tudjuk rendezni a főzés legkülönfélébb eszközeit. Nézzük milyen ötletek vannak serpenyő tárolásra?

1. Állítva

Ha serpenyő tárolásra gondolsz, nem biztos, hogy ez a módszer jut először az eszedbe. Sőt! Ez egy elég furcsa, ezzel szemben rendkívül helytakarékos módja a tárolásnak.

Előnye: mindennek megvan a helye, esztétikusan, szépen néz ki, emellett praktikus is.

Hátránya: pontos mérést igényel a kivitelezés, mivel mindegyik kis eszköznek megvan a maga pontos helye.

2. Serpenyőtartó állványon

Erről már írtam egy cikket, amit ide kattintva tudsz elolvasni. Szinte bármelyik háztartási boltban meg tudod venni ezt a kis tárolót.

Előnye: kis helyen is elfér, praktikus tárolást biztosít.

Hátránya: vigyázni kell a méretezéssel, mert könnyen kifuthatsz a helyből.

3. Forgóállványon

Ez a módszer már egy speciális kivitelezést igényel. Sarokszekrénybe ideális választás.

Előnye: gyors hozzáférést biztosít még a leghátrébb levő edényhez is, mivel a tálca forgatható.

Hátrány: elég nagy a helyigénye, ráadásul speciális beszerelést igényel.

4. Falon felakasztva

Talán az egyik legátláthatóbb módszer serpenyő tárolásra. Itt ugyanis egy pillantással szemrevételezheted, hogy mid van és éppen mit szeretnél használni.

Előnye: átláthatósága, könnyen hozzáférhetősége. Elég hozzá csupán egy üres falrész, nem igényel nagyobb helyet.

Hátránya: könnyen porosodhat, ráadásul kupis hatást kelthet, minimalistáknak éppen ezért nem ajánlott.

5. Fiókszerűen

Ez tulajdonképpen egy speciálisan kialakított, kihúzható fiókszerű módszer a serpenyők tárolására. Itt is fel vannak akasztva, egy kihúzással láthatod a készleted részeit.

Előnye: átlátható, ráadásul nem porosodik, mint az előző verziónál. Akár a fedőkkel együtt is mód van a tárolásra.

Hátránya: viszonylag nagy a helyigénye.

6. Serpenyőtartón állítva

Bár ez ugyanaz a serpenyőtartó állvány, amit a második esetben már láthattunk, csak itt nem állítva tettük be, hanem fektetve. Ez által a serpenyőink vertikálisan vannak elhelyezve, mint a legelső képen.

Előnye: átlátható, jól szervezett, viszonylag kevés helyet igényel. Ráadásul a serpenyők nagysága sem egy sarkalatos pont.

Hátránya: olyan helyen tudod a legjobban alkalmazni, ahol maximálisan hozzá tudsz férni a szekrény kinyitása után is, mert nem lesz elég csak lehajolni, hanem le is kell majd guggolnod.

7. Konyhapultban felakasztva

Bár ez is egy felakasztótt módszer a serpenyők tárolására, azonban mégis a konyhaszekrényben maradnak.

Előnye: nem annyira helyigényes, ráadásul elegendő beszerezned egy rudat, amire felakasztod és néhány kampót, amivel fel tudod akasztani a serpenyőket. Ráadásul az edények mélysége is mindegy, mert bárhogy tudod őket tárolni, bármilyen sorrendben. Pluszban alatta is, illetve a képen mögötte is van lehetőséged a tárolásra.

Hátránya: a konyhaszekrényben kell helyet szorítanod ennél a módszernél is.

8. Felakasztva

Szintén egy felakasztott módszer, de ez már a konyhában van kivitelezve. Ha gyakran használod ezeket az eszközöket, akkor talán az egyik legjobb módszer lehet.

Előnye: könnyen elérhető, átlátszó módszer. A plafonon pedig mindig akad elegendő hely.

Hátránya: porosodik, ráadásul rendetlen hatást kelthet ez a fajta módszer. Minimalistáknak, vagy Konmari kedvelőknek nem ajánlott.

9. Speciálisan

Ez egy elég speciális módszer serpenyő tárolásra. Ugyanis külön kivitelezés szükséges ehhez a fiókszerű kialakításhoz.

Előnye: rendkívül esztétikusan néz ki, a választáshoz pedig nem szükséges leguggolni, hanem akár egy kisebb hajolással is ki lehet választani a szükséges edényt. Fedő tárolásra külön van lehetőséged.

Hátránya: speciális kialakítást és beszerelést igénylő módszer, ráadásul megfelelő helyet kell biztosítani a fiókos résznek, hogy ki lehessen húzni, különben csak küszködés az egész.

Összességében

Ahhoz, hogy ki tudd választani a számodra legjobb megoldást, a lehetőségeid megvizsgálásán túl arra is szükség van, hogy eldöntsd melyik módszer tetszik a legjobban. Hiába praktikus valami, ha huzamosabb ideig nem tudsz vele élni, mert nem tetszik, akkor egy idő után újból lehet kezdeni a rendezést.

Forrás:

További bejegyzések

Szólj hozzá!

négy + 20 =